Wiadomości

Sep 24, 2021
"Fałszywa pandemia. Niedzielski będzie wisiał". Hejterskie napisy na murach. MZ reaguje.

"Fałszywa pandemia. Niedzielski będzie wisiał" - napisy o tej treści na murach pokazała w mediach społecznościowych farmaceutka Olga Sierpniowska. Minister zdrowia odpowiedział: - Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści z mównicy sejmowej - skomentował

Niedzielski odwołał się do słów posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który w ubiegłym tygodniu w Sejmie powiedział do niego: "Będziesz pan wisiał"

"Fałszywa pandemia. Niedzielski będzie wisiał"

"Fałszywa pandemia. Niedzielski będzie wisiał" - napisy o tej treści na murach pokazała w mediach społecznościowych farmaceutka Olga Sierpniowska.

- Tak wygląda mój garaż oraz firmowy baner męża. Nie jest to jedyne zniszczenie mienia w okolicy- napisała na Twitterze i zaprosiła ministra zdrowia oraz policję po nagrania z monitoringu.

Adam Niedzielski odpowiedział na wpis. Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści z mównicy sejmowej - skomentował.I dodał: To była nie tylko groźba bezpośrednia ale właśnie chęć wywołania reakcji fanatyków. Niech każdy sobie odpowie czy hejt należy tolerować.Braun do Niedzielskiego: będziesz pan wisiał

Komentarz ministra zdrowia nawiązuje do skandalicznej wypowiedzi posła Konfederacji Grzegorz Brauna w Sejmie w ubiegłym tygodniu.

W czwartek, 16 września Niedzielski opowiadał na sali plenarnej o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia i sytuacji związanej z pandemią. Po wystąpieniu pytania do ministra kierowali z sejmowej mównicy posłowie.

- Chcę zapytać o NOP-y, których 1/3 w Stanach Zjednoczonych, bo tam jeszcze są jacyś badacze, to poronienia – zaczął Grzegorz Braun. Gdy przerwała mu - z uwagi na mijający czas - wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska Braun krzyknął do ministra Niedzielskiego: będziesz pan wsiał.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu zawiadomienie do prokuratury w sprawie złożyła marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek. Śledztwo pod kątem gróźb karalnych wszczęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

"Fałszywa pandemia. Niedzielski będzie wisiał" - napisy o tej treści na murach pokazała w mediach społecznościowych farmaceutka Olga Sierpniowska. Minister zdrowia odpowiedział: - Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści z mównicy sejmowej - skomentował odwołując się do słów Grzegorza Brauna.

źródło: rynek zdrowia.pl