Kurier Medycyny

Sep 21, 2009
Kurier Medycyny - Numer 31-35

Drodzy  Czytelnicy! Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność zarekomendować kolejny numer „Kuriera Medycyny”, w którym jak zawsze znajdziecie aktualności ze świata medycyny i zdrowia publicznego. Niedawno skończyły się wakacje i wszyscy wróciliśmy do wytężonej pracy.

Redakcja „Kuriera Medycyny” zadbała, aby bieżący numer dotykał przede wszystkim medycznych nowości i wyznaczał kierunki na przyszłość. Wisienką na torcie tego numeru jest wywiad z Wiceministrem Zdrowia Panem Markiem Twardowskim, który wypowiada się na temat grypy zagrożenia epidemiologicznego wirusem A/H1N1, a także polityki refundacyjnej Państwa. Dr hab. n. med. Bolesław Samoliński podkreśla rolę jaką odgrywa zdrowie publiczne w kontekście podniesienia stanu zdrowia ogółu społeczeństwa. Przy okazji Zdrowia Publicznego, znajdą Państwo relację z zakończonej pod koniec czerwca konferencji "Zdrowie publiczne podstawą polityki zdrowotnej Państwa".

W „Kurierze” wybiegamy również daleko w przyszłość. Dr hab. n. farm. Włodzimierz Bialik przedstawia w bieżącym numerze perspektywy dla rozwoju leków technologicznych. Ponadto dr hab. n. med. Tomasz Stompór odkrywa przed czytelnikami wszelkie tajemnice dotyczące dializoterapii, które mamy nadzieję pomogą pacjentom w wyborze odpowiedniej metody dializ.

Okres powakacyjny, to również duża liczba konferencji i kongresów medycznych, zarówno w kraju jak i za granicą, o których informujemy na łamach Kuriera Medycyny.

Wszyscy zainteresowani organizacją sympozjów, kongresów i konferencji, odnajdą w Kurierze rekomendacje obiektów, w których można zorganizować różnego rodzaju wydarzenia specjalne. Bieżący numer „Kuriera Medycyny” to jak zwykle wiele ciekawostek ze świata medycyny, a także spis ciekawych nowości wydawniczych.

Życząc miłej lektury mam nadzieję, że wypoczęli Państwo na wakacjach, natomiast „Kurier Medycyny” będzie dla Państwa miłą chwilą wytchnienia w codziennych zmaganiach zawodowych.

dr Włodzimierz W. Sukiennik
Redaktor Naczelny

 

WERSJA ON-LINE