Lista ośrodków leczenia zespołu stopy cukrzycowejInformacja na temat najnowszej książki
prof. dr hab. n.med. Andrzeja Wojtczaka

"Zdrowie czy Choroba – Twój Wybór ale i Odpowiedzialność – ZDROWIE PUBLICZNE"


 

Aktualności Kuriera

Feb 17, 2016

Lekarze mówią o przełomowym odkryciu w onkologii - tak zwane „żywe lekarstwo” pokonałoby raka oraz uniemożliwiłoby jego nawrót. Eksperci są jednak ostrożni i przestrzegają przed zbytnim entuzjazmem.
Feb 9, 2016

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75. roku życia - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Strona 1 z 233  > >>

E-Kurier Medycyny

Adres email:
 
Imię:
 

Wiadomości

Dec 2, 2019
Szpitale wydają na wynagrodzenia już 80 proc. budżetu
Wydatki NFZ na świadczenia zdrowotne wzrastają, ale szpitale i przychodnie wcale nie leczą więcej pacjentów. Pieniądze ze składki pochłaniają wynagrodzenia lekarzy i pielęgniarek.


Dyrektorzy szpitali twierdzą, że w ciągu ostatnich dwóch lat każde zwiększone finansowanie z NFZ, przeznaczali na pensje. Beata Głąb - Bełtowicz, wicedyrektor ds. finansowych Szpitala Specjalistycznego w Krakowie i współautorka tegorocznego raportu poświęconego szpitalom powiatowym twierdzi, że każde zwiększone nagle finansowanie, jakie płynęło z NFZ do szpitali, przeznaczano na pensje. Te stanowią już 80 proc. budżetu szpitali. - Nie wydaliśmy tych pieniędzy ani na lepsze materiały dla pacjentów, ani na lepsze leki itp. - podkreśla.

Specjaliści od ochrony zdrowia podkreślają, że z jednej strony to dobrze, że udało się zatrzymać w kraju lekarzy i pielęgniarki, którzy wyjeżdżali wcześniej za granicę w poszukiwaniu lepszych warunków pracy. Z drugiej zaś strony, pozycja tych grup zawodowych jest na tyle mocna, że co chwila przychodzą po podwyżki do dyrektora, strasząc, że w razie ich braku, odejdą do konkurencji - komentuje portal prawo.pl.

źródło: rynekzdrowia.pl