Lista ośrodków leczenia zespołu stopy cukrzycowejInformacja na temat najnowszej książki
prof. dr hab. n.med. Andrzeja Wojtczaka

"Zdrowie czy Choroba – Twój Wybór ale i Odpowiedzialność – ZDROWIE PUBLICZNE"


 

Aktualności Kuriera

Feb 17, 2016

Lekarze mówią o przełomowym odkryciu w onkologii - tak zwane „żywe lekarstwo” pokonałoby raka oraz uniemożliwiłoby jego nawrót. Eksperci są jednak ostrożni i przestrzegają przed zbytnim entuzjazmem.
Feb 9, 2016

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75. roku życia - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Strona 1 z 233  > >>

E-Kurier Medycyny

Adres email:
 
Imię:
 

Wiadomości

Nov 29, 2019
Pierwszy publiczny szpital na Mazowszu z robotem da Vinci
W ramach zadania "Rozwój innowacyjnych technik operacyjnych" dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach zakupiono system robotyczny da Vinci. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 9,8 mln zł, z czego prawie 9,6 mln zł przekazał samorząd województwa mazowieckiego.


Tym samym Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach dołączył do elitarnego grona placówek dysponujących światowej klasy systemem robotycznym da Vinci. Dzięki niemu operowani pacjenci szybciej wracają do zdrowia i mają mniej powikłań, a chirurdzy zyskują ogromne wsparcie przy przeprowadzaniu zabiegów. Siedlecki szpital jest pierwszą publiczną placówką na Mazowszu, w której operacje w zakresie chirurgii ogólnej, ginekologii i urologii będą przeprowadzane przy wsparciu systemu robotycznego da Vinci.

„System robotyczny da Vinci to technologia XXI wieku, dzięki której nasz szpital znajdzie się w ekstraklasie najlepiej wyposażonych placówek w Polsce. Dostępność tego sprzętu najnowszej generacji pozwoli nam stworzyć w Siedlcach centrum leczenia robotycznego, które będzie polem doświadczalnym dla wszystkich lecznic na Mazowszu” – mówi Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach.

Janina E. Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego, jest dumna, że siedlecki szpital wzbogacił się o tak innowacyjny sprzęt. „To nie jest tani zakup, ale zależy nam na tym, aby mieszkańcy Mazowsza mieli dostęp do leczenia na światowym poziomie i mogli na miejscu, bez wybierania się w daleką podróż, korzystać z najnowszych rozwiązań, jakie oferuje medycyna” – powiedziała.

źródło: pulsmedycyny.pl