Lista ośrodków leczenia zespołu stopy cukrzycowejInformacja na temat najnowszej książki
prof. dr hab. n.med. Andrzeja Wojtczaka

"Zdrowie czy Choroba – Twój Wybór ale i Odpowiedzialność – ZDROWIE PUBLICZNE"


 

Aktualności Kuriera

Feb 17, 2016

Lekarze mówią o przełomowym odkryciu w onkologii - tak zwane „żywe lekarstwo” pokonałoby raka oraz uniemożliwiłoby jego nawrót. Eksperci są jednak ostrożni i przestrzegają przed zbytnim entuzjazmem.
Feb 9, 2016

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75. roku życia - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Strona 1 z 233  > >>

E-Kurier Medycyny

Adres email:
 
Imię:
 

Wiadomości

Nov 27, 2019
Konstanty Radziwiłł wojewodą mazowieckim
Były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po przegranych wyborach do Senatu nie musi martwić się o brak zajęć. Mateusz Morawiecki powołał go bowiem na stanowisko wojewody mazowieckiego.


Jednostki samorządu terytorialnego na terenie Mazowsza będą miały nowego partnera - będzie nim powołany dziś na stanowisko wojewody mazowieckiego Konstanty Radziwiłł. W trakcie uroczystego powołania premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że wojewodowie to ważni przedstawiciele rządu w terenie.

"Wojewodowie są nie tylko oczami i uszami rządu, ale też rękami. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych, pełnią niezwykle istotną funkcję" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Natomiast nowo powołany wojewoda mazowiecki podkreślił, że chce wdrażać na terenie województwa politykę rządu i jednocześnie współpracować z jednostkami samorządu terytorialnego.

"Urząd musi działać sprawnie na co dzień, a służby państwa powinny być przygotowane na każdą sytuację kryzysową" - podkreślił Radziwiłł.

Przypomnijmy, że były wiceminister zdrowia jest specjalistą medycyny rodzinnej. Od 1993 do 2015 roku aktywnie działał w samorządzie lekarskim, w latach 2001-2010 pełnił funkcję prezesa NRL. Od 2015 roku do 2018 piastował funkcję ministra zdrowia i jednocześnie zasiadał w senackich ławach z ramienia PiS. W październiku 2019 roku w wyborach do Senatu przegrał walkę o fotel senatora z Michałem Kamińskim z KO.

źródło: pulsmedycyny.pl