Lista ośrodków leczenia zespołu stopy cukrzycowejInformacja na temat najnowszej książki
prof. dr hab. n.med. Andrzeja Wojtczaka

"Zdrowie czy Choroba – Twój Wybór ale i Odpowiedzialność – ZDROWIE PUBLICZNE"


 

Aktualności Kuriera

Feb 17, 2016

Lekarze mówią o przełomowym odkryciu w onkologii - tak zwane „żywe lekarstwo” pokonałoby raka oraz uniemożliwiłoby jego nawrót. Eksperci są jednak ostrożni i przestrzegają przed zbytnim entuzjazmem.
Feb 9, 2016

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75. roku życia - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Strona 1 z 233  > >>

E-Kurier Medycyny

Adres email:
 
Imię:
 

Wiadomości

Nov 5, 2019
Zmarła Ewa Borek, prezes Fundacji MY Pacjenci
"Z ogromną przykrością zawiadamiamy, że dziś rano odeszła nasza Prezes Ewa Borek" - poinformowała 4 listopada Fundacja MY Pacjenci na swoim profilu na Facebooku.


Ewa Borek, z wykształcenia lekarz (nie wykonywała zawodu), absolwentka studiów MBA Illinois University oraz kursu HTA w London School of Economics, była ekspertem w dziedzinie organizacji i finansowania ochrony zdrowia, a także działaczką na rzecz poprawy dostępu pacjentów do wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych.

Od 2012 r. była prezesem Fundacji MY Pacjenci, działającej na rzecz zwiększenia partycypacji pacjentów w procesie podejmowania decyzji w ochronie zdrowia.

Fundacja realizowała m.in. projekty: "Pacjenci Decydują! Konsultacje społeczne w ochronie zdrowia" (projekt dotyczył promocji dialogu społecznego w ochronie zdrowia); "Rodzice dla Zdrowia" (jego celem była poprawa jakości opieki pediatrycznej nad dziećmi w wieku 0-5 lat), "Głodni Zmian" (projekt zwracał uwagę na problem złych nawyków żywieniowych u dzieci, Fundacja postulowała m.in. finansowanie ze środków NFZ porad dietetycznych dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci).

W 2018 r. Fundacja MY Pacjenci prowadziła projekt dialogu społecznego Razem dla Zdrowia, w ramach którego przygotowano 10 raportów wskazujących kierunki pacjentocentrycznych zmian w systemie opieki zdrowotnej.

Ewa Borek znalazła się na Liście Stu 2018 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia - rankingu opracowywanym przez "Puls Medycyny".

źródło: pulsmedycyny.pl