Wiadomości

Nov 5, 2019
Zmarła Ewa Borek, prezes Fundacji MY Pacjenci
"Z ogromną przykrością zawiadamiamy, że dziś rano odeszła nasza Prezes Ewa Borek" - poinformowała 4 listopada Fundacja MY Pacjenci na swoim profilu na Facebooku.


Ewa Borek, z wykształcenia lekarz (nie wykonywała zawodu), absolwentka studiów MBA Illinois University oraz kursu HTA w London School of Economics, była ekspertem w dziedzinie organizacji i finansowania ochrony zdrowia, a także działaczką na rzecz poprawy dostępu pacjentów do wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych.

Od 2012 r. była prezesem Fundacji MY Pacjenci, działającej na rzecz zwiększenia partycypacji pacjentów w procesie podejmowania decyzji w ochronie zdrowia.

Fundacja realizowała m.in. projekty: "Pacjenci Decydują! Konsultacje społeczne w ochronie zdrowia" (projekt dotyczył promocji dialogu społecznego w ochronie zdrowia); "Rodzice dla Zdrowia" (jego celem była poprawa jakości opieki pediatrycznej nad dziećmi w wieku 0-5 lat), "Głodni Zmian" (projekt zwracał uwagę na problem złych nawyków żywieniowych u dzieci, Fundacja postulowała m.in. finansowanie ze środków NFZ porad dietetycznych dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci).

W 2018 r. Fundacja MY Pacjenci prowadziła projekt dialogu społecznego Razem dla Zdrowia, w ramach którego przygotowano 10 raportów wskazujących kierunki pacjentocentrycznych zmian w systemie opieki zdrowotnej.

Ewa Borek znalazła się na Liście Stu 2018 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia - rankingu opracowywanym przez "Puls Medycyny".

źródło: pulsmedycyny.pl