Lista ośrodków leczenia zespołu stopy cukrzycowejInformacja na temat najnowszej książki
prof. dr hab. n.med. Andrzeja Wojtczaka

"Zdrowie czy Choroba – Twój Wybór ale i Odpowiedzialność – ZDROWIE PUBLICZNE"


 

Aktualności Kuriera

Feb 17, 2016

Lekarze mówią o przełomowym odkryciu w onkologii - tak zwane „żywe lekarstwo” pokonałoby raka oraz uniemożliwiłoby jego nawrót. Eksperci są jednak ostrożni i przestrzegają przed zbytnim entuzjazmem.
Feb 9, 2016

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75. roku życia - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Strona 1 z 233  > >>

E-Kurier Medycyny

Adres email:
 
Imię:
 

Wiadomości

Oct 2, 2019
Pracownicy inspekcji sanitarnej dostaną 500 zł podwyżki od 2020 r.

Wszyscy pracownicy inspekcji sanitarnej dostaną od stycznia 2020 r. 500 zł netto podwyżki i po 1000 zł nagrody jubileuszowej na stulecie istnienia służb sanitarnych – poinformował szef GIS Jarosław Pinkas.


Szef GIS poinformował PAP we wtorek, że od 1 stycznia 2020 r. wszyscy pracownicy inspekcji sanitarnej otrzymają 500 zł netto podwyżki.

"To jest podwyżka 500 zł netto na każdy etat przeliczeniowy (...). Oczywiście to, o czym mówił pan premier, to jest podwyżka brutto, ale do tego mamy te 6 proc., które otrzymamy już do tej podwyższonej kwoty, więc spokojnie mogę powiedzieć, że to będzie netto. I dodatkowo 1000 zł nagrody dla każdego pracownika na stulecie" – zaznaczył w rozmowie z PAP.

W tym roku służby sanitarne obchodzą 100-lecie swojego istnienia w Polsce. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda wręczył w ubiegłym tygodniu odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom inspekcji.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z udziałem szefa rządu Mateusza Morawieckiego zorganizowano okolicznościową wystawę ukazującą historię tych służb. Premier Morawiecki poinformował na spotkaniu - jak przekazała KPRM - o przyszłorocznych podwyżkach dla pracowników Służb Sanitarnych oraz o przyznaniu nagród jubileuszowych w wysokości 1000 zł. "Zapewniacie społeczeństwu bezpieczeństwo zdrowotne, to jest wasza ogromna zasługa" – mówił szef rządu, zwracając się do przedstawicieli służb sanitarnych.

"Mam poczucie docenienia i satysfakcji zawodowej. Spotkania pracowników inspekcji z najważniejszymi osobami w państwie i zapowiedź poprawy ich sytuacji finansowej to wyraz uznania dla całej Państwowej Inspekcji Sanitarnej i zauważenia wagi tej trudnej i nie zawsze docenianej pracy" – skomentował dla PAP główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

źródło: Puls Medycyny