Kurier Medycyny

Jul 11, 2009
Kurier Medycyny - Numer 26-30

Drodzy  Czytelnicy! Szanowni Państwo!

Oddajemy do Waszych rąk kolejny numer „Kuriera Medycyny”, który jak zwykle porusza aktualne tematy z obszaru polskiej medycyny i zdrowia publicznego. Okres przedwakacyjny obfituje w dużą liczbę wydarzeń w polskiej służbie zdrowia. Publikacja bieżącego numeru Kuriera zbiega się w czasie z II Międzynarodowym Kongresem Zdrowia Publicznego, którego tematem jest „Zdrowie Publiczne podstawą polityki zdrowotnej Państwa”.

Wzmożony „ruch” w obszarze polskiej służby zdrowia przekłada się również na dużą liczbę konferencji i kongresów medycznych, zarówno w kraju jak i za granicą, o których informujemy na łamach Kuriera Medycyny.

Jak zwykle w Kurierze nie zabraknie wywiadów z wybitnymi ekspertami polskiej służby zdrowia. Jest nam niezmiernie miło opublikować wywiad z Panią prof. dr hab. n. med. Walerią Hryniewicz – Krajowym Konsultantem w Dziedzinie Mikrobiologii Lekarskiej na temat rekomendacji w zakażeniach układu oddechowego. Publikujemy również raport red. Adama Branikowskiego, który prezentuje wykorzystanie nanotechnologii w służbie zdrowia.  Zamieszczamy również relację z Dnia Dziecka, który odbył się w dniu 30 maja b.r. w Parku Praskim i był doskonałą okazją do rozmowy o problemach zdrowotnych najmłodszych przy okazji Konferencji „Zdrowie naszych dzieci w naszych rękach”.

Wszyscy zainteresowani organizacją sympozjum, kongresów i konferencji, odnajdą w Kurierze rekomendacje obiektów, w których można zorganizować różnego rodzaju wydarzenia specjalne. Bieżący numer „Kuriera Medycyny” to wreszcie sporo ciekawostek ze świata medycyny, a także spis ciekawych nowości wydawniczych.

Życząc miłej lektury wyrażamy nadzieję, że „Kurier Medycyny” pozwoli Państwu poszerzyć wiedzę w zakresie aktualnej sytuacji w służbie zdrowia, a także pozwoli lepiej wypocząć podczas zbliżających się urlopów.


dr Włodzimierz W. Sukiennik
Redaktor Naczelny

 

Kurier Medcyny - Nr 26-30:

Ściągnij PDF (4,6 MB)