Wiadomości

Sep 20, 2013
18 września 2013 roku odbyły się w Warszawie obchody X OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA APTEKARZA.

POD
PATRONATEM HONOROWYM


MINISTRA ZDROWIA

Organizatorem uroczystości była Naczelna Izba Aptekarska


Święto Kosmy i Damiana, prekursorów farmacji klinicznej, patronów aptekarzy i farmaceutów, obchodzone jest przez samorząd aptekarski od wielu lat, stając się świętem całego środowiska farmaceutycznego. Nawiązując do tej tradycji, Naczelna Izba Aptekarska organizuje dziesiąte już obchody Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza, który co roku gromadzi w Warszawie aptekarzy z całego kraju. W uroczystościach biorą udział między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, instytucji państwowych i środowisk akademickich, duchowni z Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia oraz działacze samorządów zawodów zaufania publicznego.

Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza rozpoczęły się w środę 18 września 2013 r. o godzinie 12.00 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 3, gdzie odprawiona została  msza święta w intencji aptekarzy i ich rodzin.

Główne uroczystości odbyły się w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Zasłużeni działacze odrodzonego samorządu aptekarskiego wyróżnieni zostali Medalem im. prof. Bronisława Koskowskiego, przyznanym przez Naczelną Radę Aptekarską za zasługi dla polskiego aptekarstwa. Wręczone zostały również odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu zawodu farmaceuty, odznaki honorowe Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, tytuły „Strażnika Wielkiej Pieczęci Aptekarstwa Polskiego” i „Mecenasa Samorządu Aptekarskiego”.