Kurier Medycyny

Jul 11, 2009
Kurier Medycyny - Numer 21-25

Drodzy  Czytelnicy! Szanowni Państwo!

Oddajemy do Waszych rąk kolejny numer „Kuriera Medycyny”, który jak zwykle porusza aktualne tematy z obszaru polskiej medycyny i zdrowia publicznego. Wiosna w pełni, dni stają się coraz dłuższe – wszystko to przekłada się na wzmożony „ruch” w obszarze polskiej służby zdrowia. Ostatnie miesiące obfitują w dużą liczbę konferencji i kongresów, o czym informujemy na łamach Kuriera Medycyny.

Wiosenne miesiące to także okres dużych dobowych wahań temperatur - co za tym idzie jesteśmy bardziej podatni na różnego rodzaju infekcje i choroby zakaźne. W „Kurierze Medycyny” zamieszczamy relację z organizowanej przez Komisję Zdrowia Senatu RP z pomocą Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „PRO-SALUTEM” I Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Perspektywy i szanse szczepień ochronnych w Polsce w profilaktyce zdrowotnej dzieci i młodzieży”.

W obecnym numerze znajdą Państwo ponadto relację z „I Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej – Suplementy Diety w Polsce  2008”, która odbyła się w Warszawie, a także doniesienia z wyjazdu delegacji polskiej na Konferencję Farmaceutyczną w Brukseli.

W „Kurierze Medycyny” zamieszczamy także informacje o najbliższych wydarzeniach medycznych ze świata i z zagranicy. „Kurier Medycyny” informuje również  o organizowanych niedługo konferencjach i kongresach medycznych.
Wszyscy zainteresowani organizacją sympozjum, kongresów i konferencji, odnajdą w Kurierze rekomendacje obiektów, w których można zorganizować różnego rodzaju wydarzenia specjalne. Bieżący numer „Kuriera Medycyny” to wreszcie sporo ciekawostek ze świata medycyny, a także spis ciekawych nowości wydawniczych.

Życząc miłej lektury wyrażamy nadzieję, że „Kurier Medycyny” pozwoli Państwu poszerzyć wiedzę w zakresie aktualnej sytuacji w służbie zdrowia, a jednocześnie przyniesie chwilę relaksu podczas gorących wiosennych dni.


dr Włodzimierz W. Sukiennik
Redaktor Naczelny

Kurier Medcyny - Nr 21-25:

Ściągnij PDF (22,0 MB)