Wiadomości

Jul 29, 2020
Szef KPRM: funkcjonowanie Agencji Rezerw Materiałowych wymaga zmian
Pandemia pokazała obszary, gdzie są zaniedbania; to np. funkcjonowanie Agencji Rezerw Materiałowych, okazało się, że ta instytucja wymaga zmian tak, by efektywnie odpowiadała na wyzwania dzisiejszych dynamicznych czasów - mówił w środę (29 lipca) szef KPRM Michał Dworczyk.


Dworczyk w telewizji wPolsce.pl był pytany o planowane zmiany w rządzie. Zwrócił uwagę, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły. - Rząd jest emanacją większości parlamentarnej, więc trwają rozmowy w kierownictwie PiS, trwają analizy pana premiera Mateusza Morawieckiego, rozmowy z koalicjantami - wskazał. Dodał, że celem zmian ma być większa sprawność działania rządu.

W trakcie rozmowy minister mówił też, że pandemia koronawirusa pokazała obszary, gdzie są zaniedbania. W tym kontekście wskazał na funkcjonowanie Agencji Rezerw Materiałowych.

- Okazało się, że ta instytucja wymagała i jeszcze wymaga zmian tak, by efektywnie odpowiadała na wyzwania dzisiejszych dynamicznych czasów - tłumaczył.

Na uwagę, że jest ona związana z resortem klimatu, Dworczyk zwrócił uwagę, że jest to już kolejny resort, pod który podlegała ta instytucja. - Ona tak przechodziła przez trzy czy cztery resortu, jak taki niechciany dodatek. W konsekwencji nie była dobrze przygotowana strukturalnie do tego, co się wydarzyło. Można takie przykłady mnożyć. My wyciągamy wnioski z tych doświadczeń i chcemy wprowadzać zmiany, aby rząd efektywnie funkcjonował - podkreślił.

źródło: PAP