Informacja na temat najnowszej książki
prof. dr hab. n.med. Andrzeja Wojtczaka

"Zdrowie czy Choroba – Twój Wybór ale i Odpowiedzialność – ZDROWIE PUBLICZNE"


 

Aktualności Kuriera

Feb 17, 2016

Lekarze mówią o przełomowym odkryciu w onkologii - tak zwane „żywe lekarstwo” pokonałoby raka oraz uniemożliwiłoby jego nawrót. Eksperci są jednak ostrożni i przestrzegają przed zbytnim entuzjazmem.
Feb 9, 2016

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75. roku życia - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Strona 1 z 233  > >>

E-Kurier Medycyny

Adres email:
 
Imię:
 

Wiadomości

Mar 27, 2018
Coraz więcej prób samobójczych dzieci

Polska młodzież w sytuacji kryzysowej nie może liczyć na szybką i fachową pomoc psychiatryczną, brakuje lekarzy - alarmują psychiatrzy. Tymczasem przybywa prób samobójczych dzieci i nastolatków.


Jak przekonują lekarze, młody człowiek w sytuacji kryzysowej nie powinien czekać. Funkcjonować powinien system, który wychwyci jego problemy - odpowiednio przygotowany rodzic, lekarz, ale też nauczyciel. Głównym problem to brak miejsc - obłożenie szpitali psychiatrycznych i oddziałów dla dzieci i młodzieży. W województwie mazowieckim jest ono cały czas na poziomie 150 - 160 proc.

Lucyna Kicińska, koordynatorka programu pomocy telefonicznej z fundacji "Dajemy dzieciom siłę", w audycji radia TOK FM zwróciła uwagę na to, że Polska jest drugim po Niemczech krajem z największą skalą problemu samobójstw, a oficjalne statystyki rejestrują tylko ułamek sytuacji, gdy dziecko targnie się na swoje życie.

źródło: TOK FM/Rynek Zdrowia