Informacja na temat najnowszej książki
prof. dr hab. n.med. Andrzeja Wojtczaka

"Zdrowie czy Choroba – Twój Wybór ale i Odpowiedzialność – ZDROWIE PUBLICZNE"


 

Aktualności Kuriera

Feb 17, 2016

Lekarze mówią o przełomowym odkryciu w onkologii - tak zwane „żywe lekarstwo” pokonałoby raka oraz uniemożliwiłoby jego nawrót. Eksperci są jednak ostrożni i przestrzegają przed zbytnim entuzjazmem.
Feb 9, 2016

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75. roku życia - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Strona 1 z 233  > >>

E-Kurier Medycyny

Adres email:
 
Imię:
 

Wiadomości

Mar 26, 2018
Państwo zapowiada walką z odwróconym łańcuchem dystrybucji leków

Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje bat na podmioty zaangażowane w nielegany wywóz farmaceutyków. Ma im grozić kara do 10 lat więzienia za wywóz leków oraz do 300 tys. zł grzywny za uporczywe uchylanie się od przekazania dokumentów do kontroli inspekcji farmaceutycznej.


Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wskazał, że skala "odwróconego łańcucha dystrybucji" jest tak duża, że można mówić o działaniu w Polsce lekowej ośmiornicy. Według szacunków rządu, wartość leków objętych odwróconym łańcuchem dystrybucji, przekracza 2 mld zł - podaje Puls Biznesu.

W proceder mają być zaangażowane specjalnie zakładane apteki i hurtownie prowadzące podwójną księgowość oraz fałszywe przychodnie i lecznice weterynaryjne.

W efekcie, poza Polskę wyjeżdżają preparaty onkologiczne, leki przeciwzakrzepowe, przeciwastmatyczne i nowoczesne insuliny.

źródło: Puls Biznesu / Rynek Zdrowia