Informacja na temat najnowszej książki
prof. dr hab. n.med. Andrzeja Wojtczaka

"Zdrowie czy Choroba – Twój Wybór ale i Odpowiedzialność – ZDROWIE PUBLICZNE"


 

Aktualności Kuriera

Feb 17, 2016

Lekarze mówią o przełomowym odkryciu w onkologii - tak zwane „żywe lekarstwo” pokonałoby raka oraz uniemożliwiłoby jego nawrót. Eksperci są jednak ostrożni i przestrzegają przed zbytnim entuzjazmem.
Feb 9, 2016

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75. roku życia - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Strona 1 z 233  > >>

E-Kurier Medycyny

Adres email:
 
Imię:
 

Wiadomości

Mar 24, 2018
Śląsk: dr Tadeusz Urban prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach
W piątek (23 marca) zdecydowaną większością głosów delegaci na XXXVIII Okręgowy Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Lekarzy w Śląskiej Izbie Lekarskiej wybrali prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach na VIII kadencję dr. Tadeusza Urbana - informuje SIL.

Dr n. med. Tadeusz Urban jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny), specjalistą II stopnia z zakresu położnictwa i ginekologii.

Od 1986 r. związany jest zawodowo ze Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu, w którym od 2004 r. pełni funkcję ordynatora Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Z samorządem lekarskim związany jest od 2001 r. Był, m.in., zastępcą Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej (IV-V kadencji) oraz Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej (VI-VII kadencji).

Dr Tadeusz Urban zastąpił na stanowisku szefa śląskiego samorządu lekarskiego dr. Jacka Kozakiewicza.

Także w piątek funkcję Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej delegaci na Zjazd Lekarzy w Śląskiej Izbie Lekarskiej powierzyli dr. Stefanowi Kopoczowi.

Dr Stefan Kopocz jest specjalistą II stopnia  z chirurgii  urazowej i ortopedii. Obecnie pełni funkcję zastępcy kierownika Studiów Podyplomowych "Prawo Medyczne i Mediacje w Opiece Zdrowotnej”. Jest członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

źródło: SIL / Rynek Zdrowia